O firmie -

O firmie

Historia i filozofia firmy

Carmen Vidal-Ballester

Historia

Carmen Vidal, założycielka firmy, to osoba o silnej osobowości i niespotykanej wytrwałości. Urodziła się w hiszpańskiej rodzinie w Algierii. Tam obserwowała arabskie kobiety, które stosowały m.in. sproszkowane kamienie i korzenie roślin do tworzenia własnych kosmetyków. Zapoczątkowane w ten sposób zainteresowanie naturalną kosmetyką zaprowadziło ją na kurs fizjoterapii na wydziale medycznym Uniwersytetu w Algierze. Studia w Paryżu pozwoliły na uzupełnienie wiedzy z interesujących ją już od najmłodszych lat dziedzin: estetyki i kosmetyki. W 1974 roku Carmen przeprowadziła się do Alcoy, przemysłowego miasta w hiszpańskiej prowincji Alicante i otworzyła fabrykę kosmetyków. Tak ponad 50 lat temu narodziła się marka Germaine de Capuccini. Logo firmy w postaci łabędzia symbolizuje kobietę, która korzystając z firmowych kosmetyków starannie pielęgnuje swoją urodę.

Germaine de Capuccini, wykorzystując najnowsze odkrycia naukowe, stworzyło jedną z obecnie najszerszych ofert do profesjonalnej pielęgnacji. W laboratoriach w Alcoy eksperci codziennie poświęcają się swojej pracy, by każdego roku dostarczać klientom nowe, profesjonalne produkty - już od ponad 50 lat.

Filozofia firmy

W swoich recepturach firma wykorzystuje składniki aktywne otrzymywane drogą biotechnologiczną, która umożliwia pozyskiwanie w dużych ilościach naturalnych i czystych substancji bez korzystania z surowców naturalnych. Metody biotechnologiczne pozwalają na podwyższenie standardów jakości. Wszystkie zanieczyszczenia występujące w naturze są w tym procesie wyeliminowane, co pozwala na zagwarantowanie hipoalergiczności kosmetyków.

Jako pierwsza firma kosmetyczna, Germaine de Capuccini wdrożyła również Zintegrowany System Zarządzania (kontrola jakości, ochrona środowiska, przyjazne miejsce pracy), pozwalający zachować najwyższe standardy jakościowe.

Germaine de Capuccini swój sukces zawdzięcza stałemu rozwojowi i naukowym odkryciom, które pozwoliły na wprowadzenie w ciągu ostatnich lat szerokiej gamy nowoczesnych rozwiązań.

Wyjątkowym osiągnięciem jest ekskluzywna linia kosmetyków Excel Therapy Premier, zawierająca składnik SIRT1 - okrzyknięty upragnionym „eliksirem wiecznej młodości”. Badania wykazały, że witalność komórek zależy od sirtuin - protein długowieczności odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry. Kosmetyki zawierają również oryginalny biotechnologiczny składnik Longevity-Guard - to kombinacja peptydów stymulujących proteinę SRT1. W efekcie spowolniony jest proces starzenia się komórek, ograniczone są mutacje i uszkodzenia DNA, skoordynowane odpowiedzi na „stres tlenowy”, wstrzymane degradacje komórek i przedłużone ich życie, a co za tym idzie - młodość, zdrowie i witalność.

Germaine de Capuccini - wrażliwi społecznie

  • Specjalne programy naukowe analizują i potwierdzają, że odizolowanie społeczne pacjentów, u których rozpoznano chorobę nowotworową, działa na nich bardzo niekorzystnie. Z pomocą przychodzą porady u specjalistów do spraw wizerunku, ubrań, makijażu, a także odpowiednich zabiegów w salonie kosmetycznym. Nawiązując do tego problemu Germaine de Capuccini stworzyła specjalną ofertę dla osób po terapii antynowotworowej. Wybrano zabiegi i kosmetyki, które pomagają skutecznie i szybko poprawić zmiany wywołane zastosowaniem radio i chemioterapii.
  • Dla osób niedowidzących, firma jako jedna z pierwszych wprowadziła na opakowaniach detalicznych dodatkowe opisy alfabetem Braille'a, ułatwiając tym samym rozpoznanie i korzystanie z kosmetyku.


© Copyright Slandi Sp. z o. o. 2018